Home / Uncategorized / AKP İL BAŞKANI ÇAĞLAYAN’IN AŞURE GÜNÜ AÇIKLAMASI

AKP İL BAŞKANI ÇAĞLAYAN’IN AŞURE GÜNÜ AÇIKLAMASI

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan, Aşure Günü sebebiyle yazılı basın açıklamasında bulundu.

Aşure’nin içerisinde bir araya gelen birbirinden farklı nimetlerin aynı ortak ve güzel bir tada katkı sağladıklarına vurgu yapan Başkan Çağlayan, “Aşure, paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve kardeşliğin simgesidir. Milletimiz asırlardır sürdürdüğü bu gelenekle, aynı sevinci aynı tasayı beraberce paylaşmaya devam etmektedir.

Aşure Günü Hicri Takvimin ilk ayı olan Muharrem ayının 10. Günüdür. İnsanlık tarihinde birçok önemli olaya sahne olan Aşûre günü, aynı zamanda İslam tarihinin en üzücü olaylarından biri olan Kerbelâ faciasının da vuku bulduğu gündür. Hicri 61 yılında sevgili Peygamberimizin “cennet gençlerinin efendisi” diye nitelediği torunu Hz. Hüseyin (ra) ile birlikte birçoğu Ehl-i beyt’ten 70 civarında mümin Kerbelâ’da acımasızca şehit edilmiştir.

Allah’ı sevmenin yolu, Allah resulünü sevmekten, onun ailesini ve ehlibeytini sevmekten geçiyor. Hazreti Hüseyin efendimizin yolu Allah’ın ve Kuran’ın yoludur. Dünyanın neresinde olursa olsun ve kimden gelirse gelsin her türlü zulüm, haksızlık, ayrımcılık ve zorbalığın karşısında durarak uhuvvet, hakikat ve adaletin savunucusu olmaktır. Asırlardan beri Hz. Muhammed (S.A.V.) ve Ehl-i Beyt sevgisi etrafında kenetlenen milletimizin barış, huzur, güven, karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde yaşamasını Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum” dedi.

About admin

Check Also

CHP ESNAFIN YANINDA

CHP ESNAFIN YANINDA Ünver, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemlerin en çok esnafı etkilediğini belirterek; Cumhuriyet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir