Home / Uncategorized / CHP ESNAFIN YANINDA

CHP ESNAFIN YANINDA

CHP ESNAFIN YANINDA

Ünver, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemlerin en çok esnafı etkilediğini belirterek; Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaşanan tüm sorunları yakından takip ettiğini belirtti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, esnaflara yönelik; “Orta direk esnaftır. Orta direk yıkılırsa çadır çöker. O çadırın orta direğini çöktürmemek lazım. O nedenle ben de bütün arkadaşlarım da Mecliste bulunan bütün CHP milletvekilleri de sizin yanınızda.” sözlerini hatırlatan Milletvekili Ünver; “Yaşanan tüm sorun ve sıkıntılara karşı yalnızca uyarıda bulunmuyoruz, öneri de getiriyoruz. Fakat iktidar, tüm bunlara kulak tıkıyor.” dedi.

KREDİLER SORUNLARI ÇÖZMEDİ, ERTELEDİ

Gerçekleştirdiği ziyaretler hakkında değerlendirme yapan Ünver, pandemi süreci nedeniyle ağır yara alan esnafın ciddi şekilde desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Kahveciler, büfe ve kantin işletmeleri, okul servisçi esnafı, lokantacılar gibi esnaf gruplarının yaşadığı sıkıntıların devam etmekte olduğunu ve bu sorunlara çözüm üretilmesi gerektiğini dile getiren Ünver; “Başta bu gruplar olmak üzere ekonomik sıkıntıdaki esnafa hibe nakit desteği sağlanmalı, ertelenen borçlar ve kredi ödeme gününün yaklaşması ile daha da büyüyecek krizin önüne bu şekilde geçilmelidir. İktidarın ekonomik krize çözüm diye sunduğu kredi imkanı, sorunları daha da büyüterek ertelemektedir.” diye konuştu.

BORÇLAR NASIL ÖDENECEK?

Ünver sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Kirasını dahi ödemekte zorlanan esnafın, pandemi süreci ile birlikte etkisi daha da artan ekonomik darboğazdan bir an olsun kurtulmak için çektiği kredilerin öteleme tarihinin bitmesi yakındır. Normalleşme sürecinin de derman olmadığı esnafımız bu borçları nasıl ödeyecek? Bunun hesabını yapmayanlar, muhalefetin destek çağrılarını iktidar ortağı ile birlikte kabul etmeyenler geçici çözümlerle esnafın derdine derman olamazlar. Cumhuriyet Halk Partisi olarak esnaf ve vatandaşımızın yaşadığı sorunların farkındayız. Bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da esnafımızın yanında olup taleplerine sözcülük etmeye ve bir an önce çözüm üretilebilmesi için çaba sarf etmeye devam edeceğiz.”

Ünver, gerçekleştirdiği ziyaretler ile ilgili son olarak; “Bizlere ev sahipliği yapan KESOB Başkanı Bayram Uysal ile bağlı odaların başkanları Fatih Elitok, Selahattin Pekoğlu, Alaattin Divleli, Şuayip Dik, Cemal Özbay, Cemalettin Canuylasi ve Bülent Erge

About admin

Check Also

Sallandık

Kandilli rasathanesi ölçümlerine göre karamanımız bugün 3.1 şiddetinde sallandık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir